Çanakkale’den Doğum Günü hediyesi

Çanakkale halkı Başkan Gökhan’a yüzde 60’ın üzerinde bir oy oranı ile büyük bir zafer kazandırdı. Gökhan’ın seçim çalışmalarında dile getirdiği ‘1 Nisan’da doğum günü hediyemi istiyorum’ söylemi gerçek oldu.
Başkan Gökhan sosyal medya hesabından; “Bugün benim doğum günüm. Uzattığım elime uzanan eller, gözlerde sıcacık gülüşler, her şeyin bu denli sahici yaşandığı, herkesin bu denli dik durduğu bir şehrin, Çanakkale’nin yeniden temsilcisi olma gururunu bana yaşatan tüm hemşerilerime minnettarım. Seni Seviyorum Çanakkale" sözleriyle paylaşım yaparak mutluluğunu bir kez daha dile getirdi. 31 Mart seçimlerinden galibiyetle ayrılan CHP Çanakkale Belediye Başkan Adayı Ülgür Gökhan için ilk kutlama, Çanakkale Belediye önünde gerçekleştirildi. Belediye personeli tarafından belediye binası önünde gerçekleştirilen kutlamada bir konuşma yapan Başkan Gökhan; “17 yıldır ilk kez doğum günümü seçim zaferimizle beraber kutluyorum. Daha bir çok güzel işlere imza atacağız. Bu güzel sürpriz için sizlere teşekkür ediyorum. Beni duygulandırdınız” diye konuştu. Ardından CHP lokaline geçen Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan’ı orada da büyük bir kalabalık alkış ve tezahüratlar ile karşıladı.
“Ben Çanakkale’nin Belediye Başkanıyım”
Hem seçim zaferini hem de doğum gününü kutlamak için gelen partililere ve vatandaşlara hitap eden Ülgür Gökhan; “İki buçuk aylık güzel bir maratonun sonuna ‘BAHAR’ ile ulaştık. Kapı kapı alnınız dik dolaştınız, 17 yılın hesabını verdik, şeffaf, adil bir başkan olduğumuzu anlattık, anlatmaya da devam edeceğiz. Sizlerden bir şey istemiştim, bir doğum günü hediyesi bu gün bunu bana verdiniz sizlere çok teşekkür ediyorum. Hatırlayın genel seçimlerde İYİ Parti ile birlikte seçime girdik, sokmuyorlardı ama biz CHP olarak taşın altına elimizi koyduk ve birlikte seçime girdik. Yerelde genel başkanlarımız Çanakkale için beni düşündüler, güvendiler aslında sizlere güvendiler, Mart’ın sonunun Çanakkale’de bahar olacağına inandılar, sizlerin sayesinde inandılar ve kazandık. Bu günden itibaren, ben artık ‘Çanakkale’nin Belediye Başkanıyım’ Hangi partiye oy vermiş olursanız olun, siyasi görüşünüz ne olursa olsun artık ben bu şehrin belediye başkanıyım. Belediye meclisimizde 22 üyemiz ile, İl Genel Meclisimizde 18 üyemiz ile artık şeffaf, rant olmayan adaletli bir yönetimi yaşayacağız. Buna kimsenin şüphesi olmasın” diye konuştu.
“Bu adama katlanmak zordur”
Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan seçim çalışmalarında katkısı olan tüm partililere teşekkür ederken eşi Hale Gökhan’ı da unutmadı. Başkan Gökhan; “Burada en büyük teşekkürü hayat arkadaşım, eşim Hale Hanıma etmek istiyorum. Beni çekmek kolay değildir, hatta bu adama katlanmak zordur. Birine kızar söylenir, televizyonu açar söylenir. Ama o beni her zaman sakinleştirir. Bu anlamda gecesini gündüzünü bana ayıran, her zaman yanımda olan eşime teşekkürlerin en büyüğünü sunmak istiyorum” dedi. Başkan Gökhan, ardından kendisi için hazırlanan pastayı keserek teşekkür etti.